Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.

Jak se do Hlídejme zaregistruji?

Pokud jste u nás poprvé, nejdříve se prosím zaregistrujte kliknutím na tlačítko Zaregistrovat se na úvodní stránce nebo Registrovat se nahoře v menu. Vyplňte registrační formulář a poté prosím potvrďte Vaši registraci kliknutím na aktivační odkaz zaslaný do Vašeho emailu uvedeného při registraci. Tímto bude Vaše registrace aktivní a můžete se kdykoli přihlásit.

Jak se mohu do Hlídejme registrovat pomocí mojeID?

Registrovat se v Hlídejme můžete také pomocí služby mojeID. Jedná se o bezpečnou formu přihlašování, která chrání Vaše údaje a umožní Vám jednoduché a bezpečné přihlašování v nejrůznějších online službách. Stačí v dolní části registračního formuláře kliknout na Registrovat pomocí mojeID a postupovat dle pokynů. Pokud již máte v mojeID účet, vyplníte jen Vaše uživatelské jméno a heslo. Jestliže jste v mojeID poprvé, jednoduše si založíte nový účet, který později můžete využít také v jiných internetových službách.

Jak se do Hlídejme přihlásím?

Pokud už jste v Hlídejme registrovaná, můžete se přihlásit kliknutím na tlačítko Přihlásit se nahoře v menu. Přihlásit se můžete zadáním emailu a hesla použitého při registraci nebo pomocí Facebooku nebo přes mojeID. Pokud jste zapomněla heslo, můžete si ho resetovat.

Jak se mohu přihlásit pomocí mojeID?

Přihlásit se do Hlídejme můžete také pomocí služby mojeID. Jedná se o bezpečnou formu přihlašování, která chrání Vaše údaje a umožní Vám jednoduché a bezpečné přihlašování v nejrůznějších online službách. Stačí v dolní části přihlašovacího formuláře kliknout na Přihlásit pomocí mojeID a postupovat dle pokynů. Pokud již máte v mojeID účet, vyplníte jen Vaše uživatelské jméno a heslo. Jestliže jste v mojeID poprvé, jednoduše si založíte nový účet , který později můžete využít také v jiných internetových službách.

Co dělat, pokud mi nepřišel aktivační email?

Jestliže jste vyplnila registrační formulář a potvrdila ho, na email Vám přijde aktivační odkaz. Na ten prosím klikněte a tím dokončíte svoji registraci. Pokud Vám konfirmační email nepřišel, podívejte se prosím do složky Spam, případně Hromadné a jestliže email nedohledáte ani zde, můžete si zaslat potvrzovací email s odkazem znovu.

Jsou moje osobní údaje v bezpečí?

Veškeré osobní údaje, které při registraci vyplníte jsou dobře zabezpečeny. Vaše adresa, telefonní číslo i email jsou pro ostatní maminky skryty a slouží pouze k bezpečnostním účelům a k tomu, abychom Vám mohli pomoci vyhledat a zobrazit nejbližší maminky. Hlídací maminky uvidí pouze Vaše jméno.

Musím vyplňovat soukromé údaje o svém dítěti?

Profil Vašeho dítěte je zcela dobrovolný. Vyplnit ho tedy můžete, ale nemusíte. Údaje, které zadáváte a jsou pro ostatní maminky viditelné: jméno dítěte (nebo můžete uvést jeho přezdívku), jeho pohlaví a věk (počítaný pouze na roky, nikoliv přesné datum narození), koníčky, oblíbené jídlo a krátký popis, kam můžete napsat co má Vaše dítko rádo, s čím si hraje a podobně.

Jsou hlídací maminky ověřené?

Ověření hlídacích maminek je pro nás velmi důležité. Maminky se v Hlídejme ověřují několika způsoby.

  1. Všechny registrované maminky jsou v průběhu registrace ověřené emailovou adresou.
  2. Maminky také ověřujeme pomocí služby mojeID. Tato služba umožňuje tři stupně ověření. V prvním stupni se ověří jméno, email a telefonní číslo hlídací maminky. V druhém stupni je ověřena adresa. Třetí stupeň ověření je tzv. validace a znamená osobní ověření maminky na jedné z poboček mojeID. Všechny stupně ověření jsou dobrovolné. Po ověření je hlídací maminka označena jako "Ověřena přes mojeID". Ostatní uživatelky nevidí ověřené údaje (email, telefonní číslo, adresu), vidí pouze jméno hlídací maminky.
  3. Maminky, které už se do hlídání aktivně zapojily mají obvykle také hodnocení, které Vám o mamince hodně napoví.
  4. Nejlepší forma ověření je ale vždy osobní setkání. Než své dítě svěříte na hlídání jiné mamince, doporučujeme se před tím několikrát s maminkou a jejím dítětem potkat a zjistit, jestli si padnete do oka.

Přečtěte si také rady, jak vybrat tu správnou maminku.

Jak se mohu ověřit pomocí mojeID?

Ověřit se pomocí služby mojeID můžete třemi způsoby. Pokud ještě v Hlídejme nemáte uživatelský účet, můžete se pomocí služby mojeID do Hlídejme rovnou zaregistrovat nebo přihlásit. Je to snadné, více informací o registraci nebo přihlášení pomocí mojeID se dozvíte zde.Jestli už jste v Hlídejme zaregistrovaná, ověřit se můžete také dodatečně. Přejděte na svůj profil a klikněte na tlačítko mojeID nahoře ve svém profilu. Dále postupujte podle jednoduchých pokynů. Ověření Vám zabere jen pár minut, ale dáte tím ostatním najevo, že je na Vás spoleh.

Jak najdu nejbližší hlídací maminky?

V záložce Maminky můžete vyhledávat hlídací maminky podle jména, města nebo použít funkci Najít nejbližší maminku. Pokud hledáte maminky podle města, zadejte prosím název města včetně diakritiky. V případě, že zadáte město bez háčků a čárek, hlídací maminky ve Vašem městě se nezobrazí.

Doporučujeme vyzkoušet funkci Najít nejbližší maminky, která Vám jedním kliknutím zobrazí maminky v okolí 15km od Vašeho bydliště, seřazené podle těch, které to k Vám mají nejblíže.

Jakým způsobem se mohu domluvit na hlídání?

Domluvit se na hlídání můžete na základě inzerátu, nabídky na seznámení nebo rovnou kontaktovat konkrétní maminku.

Inzeráty

Pokud máte přesnou představu o tom, kdy potřebujete hlídání a naopak kdy hlídat můžete, využijte možnosti zadat si vlastní inzerát. Také si můžete prohlédnout inzeráty ostatních maminek a odpovědět na ty, které Vám vyhovují. Budete tak mít jistotu, že se s hlídací maminkou navzájem shodnete v termínu hlídání. Tuto možnost doporučuji především, pokud chcete hlídání pravidelné a vyhovuje Vám konkrétní den v týdnu.

Seznámení

Najít hlídací maminku na základě nabídky seznámení je vhodné ve chvíli, pokud nemáte konkrétní představu o tom, kdy můžete a zároveň potřebujete hlídat, ale chcete se domluvit až osobně s hlídací maminkou. Zadejte si vlastní nabídku na seznámení, kam můžete napsat co od hlídací maminky očekáváte, jak často byste si hlídání představovala a další podrobnosti o možnostech hlídání. Tento způsob je vhodný zejména pro Vás, které chcete spíše občasné hlídání a přesné časy budete řešit až operativně dohodou s hlídací maminkou.

Maminky

V neposlední řadě můžete využít možnost kontaktovat přímo konkrétní maminku. Prohlédněte si profily všech maminek v Hlídejme a vyberte tu, která je Vám sympatická a bydlí ve Vaší blízkosti. Napište mamince zprávu a domluvte se společně na osobním setkání. Pokud si navzájem padnete do oka, dohodnout si vzájemné hlídání už nebude žádný problém.

Kolik služba stojí?

Veškeré funkce a služby Hlídejme jsou pro Vás zcela zdarma. Napořád.

Proč se mi Hlídejme nezobrazuje správně?

Aplikace Hlídejme je vytvořená moderním způsobem a některé starší verze internetových prohlížečů (např. Internet Explorer 11 a nižší) mohou způsobit neúplné nebo špatné zobrazení stránky. Aby aplikace fungovala jak má, prosím použijte jiný internetový prohlížeč, který průběžně aktualizujete (např. Chrome, Firefox, Safari).