Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.

Rady jak najít správnou maminku na hlídání

Ráda byste se do Hlídejme zapojila, ale straší Vám v hlavě myšlenka: “Můžu svěřit své dítě cizí mamince?”. To je naprosto v pořádku. Chceme pro Vás nejen dostupné hlídání, ale především bezpečné. Když se jedná o děti je bezpečnost skutečně na prvním místě. Přečtěte si pár rad, jak nešlápnout s výběrem vedle.

  1. V prvé řadě dbejte na svoji intuici. Každá žena je vybavena šestým smyslem a pokud se Vám cokoli nezdá nebo Vám při prvním navázání kontaktu maminka „nesedne“, raději se poohlédněte po jiné.

  2. Když s maminkou navážete první kontakt, sledujte, jak se daná maminka vyjadřuje, jestli píše pravopisné chyby nebo používá sprostá slova. Pokud se někdo nedokáže zdržet sprostých slov ani v psané formě, pravděpodobně jeho mluva nebude zcela slušná. A víme moc dobře, že na vulgarity mají děti radar a pamatují si je vždy.

  3. Když si vyberete maminku v okolí, se kterou si vyměníte pár zpráv, domluvte si schůzku. Můžete jít do herny, restaurace s dětským koutkem nebo na dětské hřiště. Děti se tak společně seznámí a Vy budete mít větší klid na povídání.

  4. Na první schůzce jde především o zjištění vzájemných sympatií. Popovídejte si o Vás samých, Vašich koníčcích, zkrátka se poznejte. Na první schůzce nemusíte rozebírat detailně styl výchovy, je ale dobré pobavit se alespoň o Vašem základním výchovném přístupu.

  5. Zaměřte se na způsob, jakým se druhá maminka chová ke svému potomkovi. Pokud se Vám nebude líbit styl jejich komunikace, výchovy a vzájemné interakce, rozmyslete si, jestli jí chcete svěřit své dítě. Mezi mámou a dítětem by měl být harmonický vztah, který jako matka dokážete vycítit.

  6. Než si skutečně navzájem svěříte děti, doporučuji se s druhou maminkou sejít více, než jednou. Nejen Vy, ale také děti se vzájemně lépe poznají a budou se na společné hraní – hlídání těšit. Na dalších schůzkách se pobavte o Vašem přístupu k výchově a informujte se o případných dětských alergiích nebo nemocech.

  7. Pokud budete obě souhlasit, okopírujte si nebo vyfoťte občanské průkazy. Přeci jen si navzájem svěříte děti, takže minimálně adresu a rodné číslo druhé maminky byste určitě měly mít u sebe. Pokud chcete ještě větší jistotu, můžete si navzájem vyměnit výpisy z trestních rejstříků.

  8. Dobu hlídání z počátku snižte na minimum a postupem času podle potřeby prodlužujte. Děti si na sebe lépe zvyknou.

  9. Vytiskněte si Dotazník pro maminky a na jedné ze schůzek si jej navzájem s maminkou vyměňte. Všechny kontaktní údaje a důležité informace tak budete mít u sebe.