Cookies nám pomáhají poskytovat Vám naše služby. Využíváním těchto služeb souhlasíte s jejich použitím.

Jako rodina máte jistě svá pravidla, na která dbáte. Promluvte si o nich s hlídací maminkou a na všem se předem v klidu domluvte.

Hlavní hlídací zásady, které je dobré si ujasnit:

  1. Jídlo a pití - Promluvte si o tom, co mají Vaše děti rády a jak se stravují. Můžete se dohodnout na tom, že budete dávat svému dítěti krabičky se svačinou nebo hlídací maminka bude jídlo připravovat sama. Vše záleží na Vaší dohodě. Také je dobré si říct jídla, která Vaše děti opravdu nerady a naopak jejich oblíbená.

  2. Aktivity - Způsob, jakým Vaše děti tráví volný čas je velmi důležitý, proto se s hlídací maminkou domluvte na vhodném programu. Mluvíte perfektně cizím jazykem a Vaše hlídací parťačka zase výborně hraje na klavír? Naučte děti navzájem něco nového. Domluvit se můžete také na návštěvě herny, hřiště, zoologické zahrady nebo být s dětmi doma. Inspirujte se i na našem blogu, kde najdete různé tipy na aktivity pro děti.

  3. Peníze - Stanovte si pravidla, jak budete během hlídání hospodařit s penězi. Pokud půjdete s dětmi někam na výlet,budete jim kupovat jídlo, pití nebo vstup na různé atrakce, měli byste být na všem předem domluveni, aby nedošlo k nedorozumění nebo nemilému překvapení.

  4. Bezpečnost - Pokud bude hlídací maminka vozit děti v autě, je důležité zajistit bezpečnou autosedačku. V zimě je už v brzkých odpoledních hodinách tma, myslete proto na reflexní prvky na oblečení nebo dětem pořiďte reflexní vestu. Myslete také na přilbu a ochranné pomůcky při sportovních aktivitách. Bezpečnost u dětí je vždy na prvním místě.

  5. Odměny - Své dítě nejčastěji chválíte a odměňujete sama, ale je užitečné si o způsobu odměňování promluvit i s hlídací maminkou.

  6. Potrestání - To samé jako o odměnách platí o trestání dvojnásob. Určitě nechcete, aby hlídací maminka trestala Vaše dítě. Na druhou stranu by děti měly vědět, co si mohou a nemohou dovolit a proto si stanovte jasné hranice. Fyzickému trestání už naštěstí v dnešní době téměř odzvonilo, ale neškodí si o tom přeci jen promluvit. Nicméně z vlastních zkušeností znám, že děti obvykle nejvíce zlobí maminku a u všech ostatních jsou hodné, tak trestání snad nebude třeba v praxi řešit.

  7. Režim - Největší rozdíly v každodenním režimu jsou mezi malými dětmi. Ty starší, školou povinné už mají obvykle program velmi podobný. Pobavte se o tom, jak Váš režim vypadá a domluvte se na společném kompromisu, který bude vyhovovat oběma stranám.